Styrelse och partikandidater

Vi är alltid öppna för en dialog. Vill du komma i kontakt med representanter för Partiet så hittar du kontaktuppgifter till oss här.


Mats Bentmar, ordförande

 Telefon: 070-5940980
E-post: mats.bentmar@alskasvedala.se

Postadress
Hästhovsgatan 8
23337 Svedala


Johan Strömberg, vice ordförande

 Telefon: 070-8173970
E-post: johan.stromberg@alskasvedala.se


Alexander Nordström, naturgeograf och ekolog

 Telefon: 070-2662429
E-post: alexander.nordstrom@alskasvedala.se


Sabina Ovallius Holmgren, ansvarig hemsida och Facebook

 Telefon: 070-2194459
E-post: sabina.holmgren@alskasvedala.se


Per Asp

 Telefon: 070-2660421
E-post: per.asp@alskasvedala.se


Peter Henriksson, press- och kommunikationsansvarig

 Telefon: 070-9696917
E-post: peter.henriksson@alskasvedala.se


Carl Ramel

 Telefon: 070-6483221
E-post: carl.ramel@alskasvedala.se


Jörgen Rasmusson

 Telefon: 070-3997484
E-post: jorgen.rasmusson@alskasvedala.se


Christian Boy

 Telefon: 076-0406706
E-post: christian.boy@alskasvedala.se

Kontaktperson

Ordförande Mats Bentmar
 Telefon: 070-5940980
 E-post: mats.bentmar@alskasvedala.se

Om oss

Älska Svedala är ett nytt lokalt parti som sprungit ur en gemensam kärlek till Svedala. Vi står för en kunskapsbaserad politik som är fri från gamla ideologier. Vår grund är alla människors lika värde och vår vision ett hållbart och attraktivt Svedala. Vi driver en öppen, inkluderande och faktabaserad politik för vi tror på delaktighet och kunskap.

Bli medlem

Älska Svedala har plats för alla öppna sinnen och hjärtan som klappar för Svedala!

Bli medlem här.